ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

IV RAJD OPIEKUNA PODRÓŻNIKÓW ZAKOŃCZONY

IV RAJD OPIEKUNA PODRÓŻNIKÓW ZAKOŃCZONY

23 lipca 2023 r. odbył się kolejny rajd z cyklu “Rowerowa Bydgoszcz – rodzinne podróże rowerowe” w ramach projektu społecznego BYDGOSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO pn. IV Rajd Opiekuna Podróżników. Bezpośrednim wykonawcą imprezy był BKT “Rowerowe Błonie” działający w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie.

Już przed godz. 9.00 zaczęli przybywać na Stary Rynek pierwsi uczestnicy rajdu. Drobny deszczyk nie martwił rowerzystów bo wiedzieli, że niedługo zaświeci słoneczko. Sprawnie przebiegła rejestracja i Komandor Rajdu Krzysztof Załóg mógł powitać przybyłych oraz udzielił instruktażu dotyczącego bezpiecznej jazdy. W imieniu organizatora otwarcia rajdu dokonał Radny Robert Kufel, po czym nastąpiło poświęcenie rowerów przez Dziekana Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych ks. płk Stanisława Garbacika.

Św. Krzysztof jest patronem kierowców i podróżujących mający swoje święto 25 lipca. Charakterystycznym akcentem tych obchodów jest modlitwa za kierowców i święcenie pojazdów, w tym rowerów.

Kolumna 300 rowerzystów w asyście 3 patroli policji, karetki pogotowia i Mobilnego Serwisu Rowerowego ruszyła ze Starego Rynku o 10.15 w kierunku Kanału Bydgoskiego. Po drodze rajd minął 4 śluzy w tym jedną na Kanale Górnonoteckim. Podczas postoju na boisku Świetlicy Wiejskiej w Lisim Ogonie serwowane były smaczne drożdżówki z niedzielnego wypieku. Pól godziny starczyło na regenerację sił aby ruszyć do pokonania dalszej trasy wiodącej przez piękne nasze podbydgoskie lasy, częściowo szutrową drogą. Szybko minęły następne kilometry i gdy na liczniku było ich 34 zameldowaliśmy się na terenie Aeroklubu Bydgoskiego. Na mecie rajdu czekały na rowerzystów okolicznościowe medale wręczane przez organizatorów rajdu oraz Posła Ziemi Kujawsko-Pomorskiej p. Jana Szopińskiego. Po wysiłku fizycznym powodzenie miała zupa gulaszowa, którą można było zjeść w biesiadnym namiocie. Każdy jadący w peletonie Krzysztof otrzymał imieninowy upominek a szczęśliwcy nagrody w loterii numerów startowych.

FB @Bydgoski Klub Turystyczny “Rowerowe Błonie”