ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego i 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego i 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

13.08.2021. Bydgoszcz. W Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych podczas uroczystej zbiórki z okazji Święta Wojska Polskiego. 101. Rocznicę Bitwy Warszawskiej uczczono, składając wieniec pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Żołnierze i pracownicy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz zaproszeni goście zebrali się na uroczystej zbiórce.

Pełniący obowiązki Szefa IWsp SZ pułkownik Artur Kępczyński w swoim okolicznościowym przemówieniu zaznaczył: “W tym szczególnym dniu oddajemy cześć bohaterstwu żołnierzy, a także państwu polskiemu i jego społeczeństwu, które w krótkim czasie było w stanie zbudować armię mogącą skutecznie przeciwstawić się nadciągającemu dla całej Europy zagrożeniu.”. Podkreślił: „Musimy też zdawać sobie sprawę, że suwerenności i niepodległości nikt nie dał nam na zawsze (…) To od nas zależy, jaka będzie polska armia. To dziś, wysiłkiem całego społeczeństwa, budujemy siły zbrojne na miarę XXI wieku. Nowoczesne i zawodowe, doskonale wyposażone i wyszkolone. Gotowe do błyskawicznego działania, cenione przez sojuszników oraz godne najlepszych tradycji polskiego oręża.”.  

Wyróżnionym żołnierzom i pracownikom wręczono odznaczenia państwowe, resortowe oraz odznaki pamiątkowe i tytuły honorowe.

Szef IWsp SZ pogratulował odznaczonym i wyróżnionym, a wszystkim zgromadzonym życzył sukcesów zawodowych, zdrowia i szczęścia w życiu osobistym. Podziękowania skierował również do dowódców, szefów i komendantów jednostek podległych – za zaangażowanie i wysiłek w realizacji codziennych obowiązków.

Święto Wojska Polskiego będzie można uczcić na piknikach wojskowych, które odbędą się w 30 miejscowościach w Polsce pod hasłem: „Zostań żołnierzem RP”.

IWsp SZ