ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

Święto Wojsk Łączności i Informatyki 

Święto Wojsk Łączności i Informatyki 

20 października 2023 r. obchodziliśmy Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Uroczystości zostały zainaugurowane Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Bydgoszczy z udziałem żołnierzy, pracowników Centrum i zaproszonych gości, którą odprawił ks. ppor. Jakub Kuzia.

Następnie w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbyła się uroczysta zbiórka.
Po wprowadzeniu sztandaru i odegraniu hymnu przez Orkiestrę Wojskową w Bydgoszczy Komendant RCI, płk Robert STAŃCZYK przywitał przybyłych gości na czele z przedstawicielem Dowódcy Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni panią płk Anną MICHALAK, a także dowódcy, dyrektorzy i reprezentujący jednostki, instytucje oraz szkoły i organizacje z którymi RCI współpracuje i dla których świadczy usługi teleinformatyczne w rejonie swojej odpowiedzialności.

Szczególnie serdecznie przywitał licznie przybyłych żołnierzy i pracowników.
Podczas zbiórki płk Anna MICHALAK w asyście Komendanta wręczyła medale za długoletnią służbę i pracę w Wojsku Polskim, odznaki “Zasłużony Żołnierz RP”, akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe, a także nagrody rzeczowe za szczególne zaangażowanie w służbie i wykonywanie swoich obowiązków.
Następnie głoś zabrała Pani płk Anna MICHALAK składając życzenia żołnierzom i pracownikom.

Po części oficjalnej i odprowadzeniu sztandaru odbył się krótki koncert Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy z udziałem czworga solistów. Występ został gorąco przyjęty przez widzów.

Zbiórkę zakończył skromny żołnierski poczęstunek z wojskową grochówką – jak zawsze wspaniale smakującą.