ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w Parafii Wojskowej w Bydgoszczy.

Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w Parafii Wojskowej w Bydgoszczy.

W czwartek 22 czerwca 2023 r. pięćdziesięciu kandydatów z Parafii Wojskowych z Bydgoszczy, Torunia i Grupy przystąpiło do sakramentu bierzmowania, którego udzielił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz – biskup polowy Wojska Polskiego. Mszę Świętą koncelebrowali: ks. płk Stanisław Garbacik, ks. płk Piotr Majka, ks. ppłk Marcin Janocha, ks. mjr Maciej Kalinowski, ks. mjr Piotr Listopad.

Ks. Biskup w wygłoszonej homilii do wszystkich zgromadzonych zaznaczył: “Bóg w pierwszym rzędzie nie jest sędzią, nie jest stróżem. Jest ojcem, który nas kocha. Któremu na niczym tak bardzo nie zależy, jak na naszym dobru i szczęściu. Dlatego jest to takie ważne, abyśmy mieli w sobie Ducha Świętego”. Sakrament bierzmowania, który każdy z wierzących w swoim życiu powinien przyjąć – poprzez dary Ducha Świętego daje nam możliwość: “…abyśmy w swoim życiu nie pozwolili się zaskoczyć, abyśmy potrafili sobie poradzić w życiu z różnymi przeciwnościami, które na nas czekają” – powiedział.

Na zakończenie Mszy Świętej odbyło się wręczenie medali za wyjątkowy wkład w proces przygotowania Pieszej Pielgrzymki Żołnierzy na Jasną Górę.