ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

W Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych obchody Narodowego Święta Niepodległości uczczone zostały uroczystą zbiórką

W Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych obchody Narodowego Święta Niepodległości uczczone zostały uroczystą zbiórką

Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, gen. bryg. Artur Kępczyński w asyście zastępców złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas uroczystej zbiórki w Kinoteatrze gen. bryg. Artur Kępczyński w swoim okolicznościowym przemówieniu podkreślał: „Dla nas Polaków to najważniejsze święto państwowe. Obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Czynimy to w odmiennych warunkach o ograniczonym gronie ze względu na przybierającą ponownie na sile pandemię”

„Choć czasy, w których żyjemy ponownie stają się skomplikowane, a dla wielu z nas zwyczajnie ciężkie, w dniu wielkiego polskiego święta pamiętajmy głównie o tym, co  w przeciągu tych ponad 100 lat udało nas się wspólnym zbiorowym wysiłkiem jako narodowi osiągnąć” – powiedział generał. Szef Inspektoratu wskazywał jak ważne jest by pamiętać i godnie naśladować wzory i tradycje. „Przy każdej okazji powinniśmy podkreślać dumę z tego , że jesteśmy Polakami. Do tego nas zobowiązuje przeszłość naznaczona krwią i ofiarami”.

Generał Artur Kępczyński wraz pułkownikiem Jackiem Perkowskim wręczył żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych medale  i odznaczenia. Przy tej okazji złożył również podziękowania za codzienną służbę i pracę. Życzył pomyślności i satysfakcji z wykonywanych zadań. Szczególne gratulacje skierował do wszystkich wyróżnionych.

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje pod hasłem „Dzień szacunku dla munduru”.

Podczas „Dnia szacunku dla munduru” będzie można dowiedzieć się czym jest mundur dla żołnierzy Wojska Polskiego, jak ważnym jest elementem dla naszego narodu i państwa. Opowiemy o zasadach noszenia umundurowania, co oznaczają jego kolory, kroje oraz czym jest np. gapa, baretka i co oznacza m. in. żółty otok na wojskowej rogatywce. Dowiemy się kto może nosić mundur wojskowy, dlaczego nie każdy ubiór przypominający mundur jest prawdziwym mundurem, i  w jakich sytuacjach zobaczymy żołnierza umundurowanego na galowo, a w jakich na służbowo oraz dlaczego żołnierz ma zawsze nakrycie głowy.

11 listopada podczas „Dnia szacunku dla munduru” w jednostkach będzie można porozmawiać z żołnierzami, odbędą się tam również  pokazy mundurów i prezentacje sprzętu wojskowego. Każdy zainteresowany tradycjami i historią Wojska Polskiego będzie mógł odwiedzić salę tradycji jednostki. To wyjątkowe miejsce, bo to właśnie tam eksponowany jest sztandar wojskowy. To najważniejszy i najcenniejszy znak jednostki wojskowej, świadczący o męstwie jej żołnierzy i bojowej zdolności jednostki. To jej tożsamość, duma i historia.



WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
 
·         56. Baza Lotnicza ul. Jacewska 73, Inowrocław;

·         Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema, Rynek Staromiejski 1, Toruń;

·         Centrum Szkolenia Logistyki, ul. Dworcowa 6A, GRUPA k. Grudziądza;

·         1. Brygada Logistyczna,  ul. Powstańców Warszawy 2, Bydgoszcz;

·         22. Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania, Osówiec k. Bydgoszczy;

·         3. Batalion Drogowo – Mostowy, ul. Dworcowa 1 – plac przed Urzędem Miasta 1, Chełmno;

·         4. Pułk Chemiczny, ul. Czwartaków 1, Brodnica.

 

IWsp SZ