ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

TRZECI DZIEŃ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ

TRZECI DZIEŃ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ

Dzień trzeci 29. Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę rozpoczął się już o godzinie 5. Pielgrzymi wyszli do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Tam też o 6.30 odprawiona została niedzielna Msza św., której przewodniczył ks. bp Wojciech Osiak, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Po zakończonej Eucharystii był czas na odpoczynek i na rozmowy z pielgrzymami z grup cywilnych. Wyjście grupy wojskowej było zaplanowane na godzinę 8.29 i o tej też godzinie całość wyruszyła w dalszą podróż. Pielgrzymi mieli do przejścia 34 kilometry, w trakcie których odbyły się cztery postoje w tym jeden jednogodzinny, w czasie którego był czas by zregenerować siły i spożyć posiłek przygotowany przez okolicznych mieszkańców.

Pielgrzymi wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. ppor. Paweł Jaworski, a swoim świadectwem podzielił się jeden z obecnych żołnierzy. Tematem konferencji był „Dekalog – droga wolności”. Pątnicy dotarli do celu o godzinie 17.30, którym trzeciego dnia był obóz założony na terenie ośrodka szkoleniowego SOP. Był więc czas na spokojnie przygotowanie się do następnego dnia i odpoczynek. Po apelu Jasnogórskim, wspólnie zatańczono „Belgijkę” i po niej w wszyscy udali się spać.

ordynariat.wp.mil.pl