ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

Spotkanie Wielkanocne w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych

Spotkanie Wielkanocne w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych

Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, gen. bryg. Artur Kępczyński spotkał się z żołnierzami i pracownikami IWsp SZ by złożyć życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Na uroczystym apelu, wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele duchowieństwa, władz rządowych, samorządowych oraz służb mundurowych.

Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w swoim okolicznościowym przemówieniu nie krył zadowolenia z możliwości spotkania, które z powodu pandemii koronawirusa przez ostatnie dwa lata nie było możliwe. Podkreślał również jak ważnymi świętami są Święta Wielkiej Nocy. Spotkanie było okazją do podziękowania żołnierzom i pracownikom za dotychczasową służbę, pracę oraz aktywność i zaangażowanie w realizację zadań na rzecz Inspektoratu Wsparcia oraz całych Sił Zbrojnych RP.

– Ostatni czas, niezwykle dla nas trudny, szereg wyzwań głównie związanych z pandemią, ale nie sposób nie wspomnieć o obecnej sytuacji w Ukrainie oraz na granicy z Białorusią. To wyzwania, którym IWsp SZ podołał. Jestem dumny z podejścia, zaangażowania i sposobu realizacji tych zadań.

Generał Kępczyński uczestnikom spotkania złożył najlepsze życzenia z okazji zbliżających się świąt życzył zdrowia, pogody ducha, a także energii niezbędnej do dalszej służby i pracy.

Modlitwę wygłosił Jego Ekscelencja Ordynariusz Bydgoski ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk, a następnie poświęcił przygotowane potrawy. Błogosławieństwa udzielili również kapelani wojska polskiego. Spotkanie było okazją do podzielenia się tradycyjnym jajkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.

IWsp SZ