ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

SIÓDMY DZIEŃ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ 

SIÓDMY DZIEŃ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ 

Dzień siódmy przyniósł pielgrzymom wczesna pobudkę i wiele kilometrów. Pobudka była już o godzinie 4.30. Po toalecie porannej i spakowaniu rzeczy pielgrzymi wyruszyli w dalszą podróż o 5.30. Dzisiejsza Msza św. miała miejsce w Sulejowie o godzinie 6.50 w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, gdzie na miejsce przybyły wszystkie pielgrzymki WAMPu.

Po zakończonej Mszy pielgrzymka wyruszyła w dalszą trasę. Dzisiejszy dzień przyniósł aż 38 kilometrów marszu. Konferencje dla żołnierzy wygłosił gość pielgrzymki wojskowej, czyli siostra Krzysztofa Kujawska ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Siostra z niezwykle mocnym przesłaniem opowiedziała o handlu ludźmi w XXI wieku, szczególnie o handlu kobietami. Opowiadała również, jak wygląda powrót osób po takich przejściach do normalnego funkcjonowania. Było to niezwykle mocne przesłanie, które pokazuje, że problem handlu ludźmi jest niezwykle poważny i obecny w dzisiejszym świecie.

Drugą konferencje wygłosił ks. ppor. Tomasz Miencicki. Jej temat to „Matka naszej wolności”. Ksiądz Tomek opowiedział o Szkaplerzu Karmelitańskim, historii jego powstania, obowiązkach i przywilejach wynikających z noszenia go. W drugiej części streścił na czym polega duchowa adopcja dziecka poczętego oraz dlaczego jest to takie ważne. Z pewnością dużo osób od tej pielgrzymki rozpocznie swoją nową przygodę na drodze duchowości.

ordynariat.wp.mil.pl