ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

ROZWAŻANIA O HONORZE ŻOŁNIERZA W CZWARTYM DNIU PIELGRZYMKI WOJSKOWEJ

ROZWAŻANIA O HONORZE ŻOŁNIERZA W CZWARTYM DNIU PIELGRZYMKI WOJSKOWEJ

Kolejny już, czwarty dzień pielgrzymki, uczestnicy rozpoczęli od pobudki o godzinie 5.30. W dniu dzisiejszym Msza św. odprawiona została na terenie obozowiska.

Zapewniona została możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Eucharystia była wyjątkowa, ponieważ była to Msza św. prymicyjna ks. st. szer. pchor. Pawła Janowskiego. Było to niezwykle wydarzenie nie tylko dla samego kapłana, ale również dla uczestników, gdyż uczestnictwo w niej wiązało się z możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Po zakończonej Eucharystii pątnicy udali się w dalszą, 28 kilometrową drogę. W czasie marszu konferencje zatytułowaną „Honor żołnierza – znak wewnętrznej wolności” prowadził diakon Dariusz Lis. W pięknych słowach opowiedział o tym, jak współczesny żołnierz może pracować nad wewnętrzna postawą, która sprawia, że jest postrzegany jako honorowy oraz co słowo „honor” powinno dla niego oznaczać. Były to niezwykle ważne i potrzebne słowa, bo w dzisiejszym świecie wielu ludzi zapomniało już o honorze.

Na zaproszenie księdza przewodnika pielgrzymów odwiedził ks. Rafał Główczyński SDS, szerzej znany jako „Ksiądz z Osiedla”. Opowiedział o swojej drodze życiowej wiodącej do kapłaństwa oraz w jaki sposób rozpoczął działalność w internecie. Większość pielgrzymów wysłuchała tej konferencji z dużym zainteresowaniem.

Po dotarciu do obozowiska w Podkońskiej Woli o godzinie 17.20 pielgrzymi mieli czas wolny, który każdy mógł wykorzystać według własnego uznania. Jak co dzień, o 21 rozpoczął się Apel Jasnogórski, w czasie którego odmówiono również koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji żołnierzy i Ojczyzny. Następnie pielgrzymi udali się na spoczynek, gdyż następny dzień zapowiada się niezwykle intensywnie.

ordynariat.wp.mil.pl