ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

ÓSMY DZIEŃ PIELGRZYMOWANIA NA JASNĄ GÓRĘ 

ÓSMY DZIEŃ PIELGRZYMOWANIA NA JASNĄ GÓRĘ 

Minął już tydzień, odkąd Wojskowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła spod Katedry Wojska Polskiego na pielgrzymkę do Częstochowy. Pielgrzymi przyzwyczajeni do trudów pielgrzymowania bez problemu wstali o godzinie 5.50. Po pysznym śniadaniu przygotowanym przez pododdział logistyczny żołnierze o godzinie 6.50 wyruszyli w podróż.

Podczas pierwszego postoju pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św., gdzie połowa grup Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej zatrzymała się w Rzejowicach na specjalnie przygotowanej działce. W Rzejowicach znajduje się zabytkowy kościół, przy Parafii Wszystkich Świętych, której proboszcz uczestniczył w Liturgii i wraz z parafianami przygotował poczęstunek dla wszystkich pielgrzymów.

Po Mszy św. pielgrzymka wyruszyła w dalszą drogę. Jednym z ważniejszych punktów marszu był postój w miejscowości Gidle. Znajduje się tam Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a w niej jest cudowna figura Matki Bożej Gidelskiej. Matka Boża Gidelska cieszy się sławą Uzdrowicielki Chorych. Podczas marszu pielgrzymi mieli okazję wysłuchać świadectwa ks. Krystiana Sacharczuka, który jest opiekunem Duszpasterstwa Akademickiego przy kościele św. Anny w Warszawie. Ks. Krystian opowiedział historię swojego powołania oraz jak z dobrze zapowiadającego się aktora teatru Buffo, wstąpił do seminarium. Dla pielgrzymów był to niewątpliwie wspaniały przykład wiary oraz tego, jak Bóg prowadzi tych, którzy mu zaufali.

Konferencję wygłosił ks. kpt. Grzegorz Lach. Temat konferencji to “Odwaga i męstwo”. Ks. Grzegorz tłumaczył w jaki sposób Jezus Chrystus uzdalnia do odwagi, szczególnie żołnierzy, którzy powinni być pozbawieni tchórzostwa. Dla każdego wierzącego żołnierza, taka konferencja jest wspaniałą możliwością zrozumienia istoty odwagi w codziennej służbie. Pielgrzymi po przejściu 38 kilometrów dotarli do obozowiska znajdującego się w Stęszowie. Po apelu o godzinie 21, pielgrzymi udali się na zasłużony odpoczynek.

ordynariat.pw.mil.pl