ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie

Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie

Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie rozpocznie się 3 marca a zakończy 11 marca – w przededniu 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Hasłem nowenny są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza: “Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Jak zaznaczył w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej metropolita przemyski abp Adam Szal, słowa te, wypowiedziane przez Jezusa do apostołów, są “niezwykle aktualne”.

“To Jezus wzywa i posyła. Do Niego więc kierujemy nasze wołanie, czując się w obowiązku wypraszać łaskę powołania dla dobrych pasterzy, osób konsekrowanych i misjonarzy. Czynimy to w trosce o zbawienie dusz oraz w poczuciu odpowiedzialności za przekaz Dobrej Nowiny, tak bardzo potrzebnej i wyczekiwanej zarówno przez ludzi wierzących, jak i zagubionych oraz poszukujących” – podkreślił.

Abp Szal przypomniał, że 12 marca 2022 r. minie 400 lat od przyjęcia święceń kapłańskich przez św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski. “Wiele razy doświadczaliśmy Jego orędownictwa w dziejach naszego narodu i naszej archidiecezji. Dlatego wierząc w jego przemożne wstawiennictwo przed Bogiem, pomni na wspomnienie przyjętych przez niego święceń kapłańskich, odwołując się do obecnych, trudnych czasów, potrzebujących zgody i jedności, biorąc wreszcie pod uwagę radykalizm życia św. Andrzeja, tak bardzo potrzebny jako przykład współczesnym powołanym, w czwartek, 3 marca 2022 r. rozpoczniemy w archidiecezji przemyskiej nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, patrona Polski” – napisał.

Inicjatywa duszpastersko-powołaniowa obejmie cały kraj. “Wierni w Polsce zjednoczą się we wspólnym błaganiu Boga, aby posłał robotników na żniwo swoje”.

Niedziela.pl

W Kościele Garnizonowym Nowenna będzie odmawiana od czwartku 3 marca br. do piątku 11 marca po każdej Mszy św. (w niedzielę 6 marca po Mszy św. o godz. 12.00)