ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

„Noc Siedmiu Cudów”

„Noc Siedmiu Cudów”

Zapraszamy na „Noc Siedmiu Cudów”. To całonocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które od wielu już lat odbywa się w Kościele Rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy. Jest to czas niezwykły i wyjątkowy. To wspólne wołanie Kościoła o wsparcie i dary Ducha Świętego. To radosne oczekiwanie na Jego zesłanie. Tegoroczne hasło „N7C” „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” zachęca do ponownego odkrywania Kościoła jako wspólnoty – rodziny.

„Noc Siedmiu Cudów” ma swoje stałe elementy. Od kilku lat w bydgoskim wieczerniku w ramach czuwania odbywają się: katechezy, adoracja, Msza Święta, uwielbienie, agapa. Wspólnota, która się gromadzi, może doświadczyć piękna i różnorodności form modlitwy i słuchania Słowa. Każdy – jeśli tylko ma takie pragnienie – znajdzie przestrzeń dla siebie – zarówno w modlitwie wspólnotowej jak i indywidualnej. W wołaniu o Ducha Świętego uczestnikom pomoże hymn, który powstał dwa lata temu specjalnie na to wydarzenie.

Uczestnikom towarzyszyć będzie zespół Figi Marcowe.

Zapraszamy 22 maja od godziny 20.00 do Kościoła Rektorskiego Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy przy al. Jana Pawła II 117. Z uwagi na obostrzenia, „Noc Siedmiu Cudów” będzie transmitowana również na żywo na kanale duchaczy na youtube TUTAJ.

Diecezja Bydgoska