ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy

Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy

Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy, ze względu na panującą̨ pandemię COVID-19, przeżywana będzie inaczej niż dotychczas.

Organizatorzy pragną zaprosić mieszkańców miasta do indywidualnego pokonania trasy. Punktem startowym będzie jeden z sześciu kościołów dekanalnych Bydgoszczy: św. Urszuli Ledóchowskiej, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Świętych Polskich Braci Męczenników, Matki Boskiej Królowej Męczenników, św. Józefa. Natomiast punktem docelowym będzie największa świątynia w mieście: Bazylika św. Wincentego a Paulo.

Zwieńczeniem indywidualnej modlitwy będzie czuwanie „Serce Ojca” w wykonaniu akademickiego zespołu „Amen+”, które rozpocznie się o godz. 20.00.

Rozważania do poszczególnych stacji przygotowały studentki DA „Martyria” Agata Graczyk oraz Weronika Garstecka. Nawiązują one w swojej treści do hasła roku duszpasterskiego oraz szczególnego zawierzenia trudnych miesięcy pandemii św. Józefowi. Nie zabraknie również wstawiennictwa św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin wciąż przeżywamy. W jego oryginalny głos pouczenia, w temacie właściwego przeżywania Eucharystii, wsłuchiwać się będzie można dzięki specjalnie przygotowanym do pobrania na telefon plikom audio. Ciekawym akcentem drogi będzie również przygotowana przez Młodzieżową Radę Programową Diecezji Bydgoskiej aplikacja, również z możliwością pobrania na telefon, nawigująca w dotarciu do celu. Informować ona będzie o tym, w którym miejscu miasta należy zatrzymać się i rozważyć treść przygotowanej medytacji.

Zachęcamy do licznego uczestniczenia w tej wyjątkowej modlitwie, zarówno indywidualnie, jak i w mniejszych zorganizowanych grupach parafialnych, z zachowaniem właściwego odstępu między sobą. Prosimy, by zabrać w drogę krzyż, a także o wzbudzenie modlitwy za wszystkich napotkanych na ulicy przechodniów. Modlitwą zostanie objęta również cała Bydgoszcz, a także Ojciec Święty Franciszek, który 13 marca obchodzi ósmą rocznicę swojego pontyfikatu.

Młodzieżowa Rada Programowa Diecezji Bydgoskiej, by ułatwić́ to wydarzenie tworzy specjalną stronę̨ internetową, na której będą czekać przygotowane rozważania i trasy ze wspomnianych 6 bydgoskich kościołów. Wszystkie dodatkowe informacje będą również pojawiały się na facebookowym fanpage’u Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej.

Źródło: Diecezja Bydgoska