ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

ABP GUZDEK ZACHĘCA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONSULTACJACH XVI ZWYCZAJNEGO SYNODU BISKUPÓW

ABP GUZDEK ZACHĘCA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONSULTACJACH XVI ZWYCZAJNEGO SYNODU BISKUPÓW

W najbliższą niedzielę w kościołach i kaplicach garnizonowych zostanie odczytany komunikat abp. Józefa Guzdka, administratora apostolskiego Ordynariatu Polowego związany z rozpoczęciem procesu konsultacji XVI Zwyczajnego Synodu Biskupów. Abp Guzdek zachęca w nim do wzięcia udziału w konsultacjach, które będą koordynowane przez proboszczów i kapelanów wojska i służb mundurowych. „Mam nadzieję, że wspólny dialog cierpliwe słuchanie i modlitwa umocni naszą jedność oraz pomoże nam odkryć wolę Bożą, przekazaną przez Ducha Świętego, którego przecież wszyscy otrzymaliśmy w sakramencie chrztu”, napisał abp Guzdek.

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu:

Warszawa, 24.11.2021 r.

 KOMUNIKAT Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA PROCESU KONSULTACJI
SYNODU BISKUPÓW

Drodzy Siostry i Bracia,

W dniu 17 października br. w Katedrze Polowej w Warszawie oficjalnie zainaugurowaliśmy etap diecezjalny Synodu Biskupów. Natomiast dziś w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy proces konsultacji w parafiach, ośrodkach duszpasterskich, kontyngentach i placówkach wojskowych oraz w środowisku żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Policji i Straży Ochrony Kolei. Jest to najważniejszy etap drogi synodalnej, zapoczątkowanej przez papieża Franciszka, której zwieńczeniem będzie Synod Biskupów w Rzymie w 2023 roku.

W związku z tym bardzo proszę wszystkich o wzięcie udziału w konsultacjach, których terminy i tematy zostaną Wam wkrótce zaproponowane przez Waszych proboszczów i kapelanów.

Mam nadzieję, że wspólny dialog, cierpliwe słuchanie i modlitwa umocni naszą jedność oraz pomoże nam odkryć wolę Bożą, przekazaną przez Ducha Świętego, którego przecież wszyscy otrzymaliśmy w sakramencie chrztu.

Na czas konsultacji synodalnych w Waszej wspólnocie z serca błogosławię,

abp Józef GUZDEK

 

Zainteresowanych udziałem w konsultacjach i pracami Zespołu Synodalnego zapraszamy na stronę internetową Ordynariatu Polowego, gdzie znajduje się zakładka dotycząca Synodu.

oprac. K.Stępkowski

Ordynariat Polowy