ul. Bernardyńska 2, 85-029 Bydgoszcz
887 664 015
pwbydgoszcz@poczta.ordynariat.pl

DZIEWIĄTY DZIEŃ PIELGRZYMKI WOJSKOWEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Dzisiaj od rana dało się wyczuć podekscytowanie – to ostatni pełny dzień naszej pielgrzymki. Wyruszyliśmy z noclegu, by podobnie jak inne grupy dotrzeć do miejscowości Garnek, gdzie sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem biskupa polowego Słowacji Franciszka Rabka. Pod koniec Eucharystii miały miejsce dwa ważne obrzędy – część osób podjęła się duchowej adopcji dziecka poczętego, a część przyjęła szkaplerz karmelitański zobowiązując się tym samym do życia duchem Karmelu.
Podczas kolejnego etapu konferencję wygłosił do nas ks. kmdr Zbigniew Rećko, który wprowadził nas w temat Pan mój i Bóg moich relacji. Podkreślił jak bardzo ważne jest tworzenie wspólnych relacji, dzięki którym człowiek się rozwija. Wskazał, że źródłem wszelkich relacji jest sam Bóg – Trójca Święta to relacja osób. Tym, co wiąże i pogłębia relacje jest przede wszystkim miłość.

Dzisiejsza trasa nie należała do najdłuższych, ale mimo to dała się we znaki – dawało o sobie znać zmęczenie i upał.

Szczęśliwie udało się nam dotrzeć do obozowiska na Przeprośnej Górce. Tutaj czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. To było niezwykle piękne widowisko, w którym wzięli udział soliści, balet oraz orkiestra tworzące zespół. Repertuar zawierał pieśni wojskowe, patriotyczne oraz religijne. Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwem biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza.

Z kolei wieczorem odbyło się spotkanie, na którym dowódca pielgrzymki ks. płk Stanisław Garbacik oraz jej przewodnik ks. mjr Maksymilian Jezierski podziękowali wszystkim uczestnikom za obecność, natomiast kapelanom i wszystkim służbom za posługę.

ordynariat.wp.mil.pl